Dvoudenní kurz Jak učit přírodovědné a technické předměty?

Přemýšlíte nad tím, jak koncipovat výuku přírodovědných nebo technických předmětů, aby Vaše studenty bavila? Chcete být dobrým učitelem, který má respekt a dokáže svým studentům předávat radost z poznávání a učení? Chcete se zdokonalit ve svých komunikačních dovednostech?

Organizátorům seminářů pro studenty středních a základních škol z řad vysokoškolských studentů nabízíme dvoudenní kurz „Efektivní vzdělávací proces jako cesta ke zvyšování studijní motivace a výkonu žáků“ zaměřený na užívání moderních výukových postupů a metod, komunikační a prezentační dovednosti a efektivní postupy pro práci se skupinou, plánování pedagogického procesu.

Kurz je realizován v rámci veřejné zakázky Pilotní ověření systému popularizace technických a přírodovědných oborů vytvářením vazeb vysokých škol na školy nižších stupňů, která je součástí IPN Podpora technických a přírodovědných oborů (PTPO), reg. č. CZ.1.07/4.2.00/06.0005. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Dvoudenní kurz pro začínající učitele a studenty učitelství, plný cvičení a příkladů ze školního prostředí.

Kurz je zaměřený na užívání moderních výukových postupů a metod, komunikační a prezentační dovednosti a efektivní postupy pro práci se skupinou, plánování pedagogického procesu.

Kurz je veden kombinací několika forem výuky – interaktivní přednáška, skupinová práce a diskuse, sebezkušenostní aktivity, řešení modelových situací. V rámci jednotlivých témat výuky budou účastníci čerpat z vlastních zkušeností, které využijí v modelových situacích a rozborech případových studií.

Kurz je určen primárně organizátorům aktivit pro žáky základních a středních škol v rámci veřejné zakázky Pilotní ověření systému popularizace technických a přírodovědných oborů vytvářením vazeb vysokých škol na školy nižších stupňů,v realizaci IPN Podpora technických a přírodovědných oborů (PTPO), reg. č. CZ.1.07/4.2.00/06.0005. Máte-li však o kurz zájem, napište Mgr. Šárce Karamazínové z Poradenského centra MU na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Při nenaplnění kapacity bude kurz otevřen i pro další zájemce.

Dozvíte se:

• ABC začínajícího učitele, tj. stanování cílů vzdělávání, nastavování funkčních pravidel, zásady komunikace se studenty,

• jak ve výuce efektivně využívat aktivizující a kooperativní metody výuky,

• jak navázat vztah se  studenty a získat je ke spolupráci,

• jak motivovat a  podporovat studenty,

• jak reagovat na  nevhodné chování studentů,

• jak hospodařit s  vlastní energií a vyhnout se vyhoření.

Termíny:

první kurz: 10.–11.10.2012
druhý kurz: 30.– 31. října 2012

Místo konání:

Poradenské centrum Masarykovy univerzity
Komenského nám. 2
(z vestibulu na dvorní trakt, rovně, druhá budova, 3. patro vpravo, učebna 315–316)

Lektorka kurzu: Mgr. Michaela Širůčková, Ph.D.

Kapacita: 15 míst

Program zohledňuje potřeby studentů při práci se skupinou na středních školách v kontextu předávání informací z oborů přírodovědných a technických.

Další informace Vám poskytne: Mgr. Šárka Karamazínová z Poradenského centra MU.